Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8792703



*

nr 879 2703


Einar Nerman

(1888-1983), Sverige


Blandteknik, Einar Nerman (1888-1983), 'Fru Envall' mm: 39x17


Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 mars 2014
kl 18:39:51


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/2 19:51:55 1      300 kr
3/3 10:25:44 2      350 kr
3/3 18:06:41 3      600 kr
3/3 18:34:05 1      500 kr
3/3 18:34:51 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Einar Nerman

Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.

Läs mer om Einar Nerman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar nerman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7080 Blandteknik
    2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:59
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:03
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:12




Ladda ner broschyr